Koupit si vodní plochu na zahradu není dnes již žádný problém. Problém může být udržování vody v čistotě. Ale i na to jsou k dispozici vhodné prostředky.
Voda by měla být vždy čistá
Každý člověk, kdo má domek a k němu zahradu, která má více než dva metry čtvereční, už asi někdy uvažoval o tom, že by na ni umístil nějaký druh vodní plochy. Ono také proč ne, že ano? Přeci jen je lepší mít vodu hned před barákem, než muset chodit kolikrát i dlouhé kilometry na koupaliště, případně rybník či jinou vodní nádrž. Brzdou většinou byl fakt, že to hodně stojí, a navíc je potřeba rozkopávat zahradu. To už dávno není pravda. Nadzemní bazény jsou nejen docela levné, ale zároveň není k jejich správnému fungování nic ničit a ni vykopávat.
Nejvíce práce je pak logicky s vodou, která by měla být za všech okolností dokonale čistá. Nejen pitná voda musí být skoro průzračná. I ta, která je určená ke koupání by měla být čistá. A toho se dá dosáhnout hned několika způsoby. Tím nejúčinnějším a zároveň i nejpoužívanějším jsou chemické preparáty.
Co využít?
Těch je docela dost druhů, a to i na našem trhu. Ovšem u nás se v naprosté většině případů využívá hlavně chlór na milion způsobů. Jeho popularita je dána tím, že se používá prakticky na všech koupalištích, krytých a venku. Navíc je také docela levný, takže člověku může jedno balení vydržet klidně celou koupací sezónu. Druhým kandidátem na kvalitní dezinfekci je aktivní kyslík, který už není tak účinný, ale na druhou stranu nijak nezapáchá, a hlavně nedráždí pokožku jako chlór. Mořská sůl se pak používá docela málo, jelikož její funkčnost je úzce spjata se solonizační jednotkou, která je však docela drahá.
O čistotu vody se však není potřeba starat pouze s pomocí chemie, ale také bazénového vysavače. S pomocí toho přístroje se dají snadno vyčistit stěny i dno. A není kvůli tomu nutné vypouštět vodu, což je velké plus. Vysavače se dají pořídit hned ve třech verzích, a sice manuální, poloautomatické a automatická. Jejich cena se zvedá v pořadí, v jakém byly v minulé větě vypsány.